Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : KING

Numer telefonu : 86-18115005888

WhatsApp : +8618115005888

Free call

Co to jest frez końcowy?

March 2, 2019

najnowsze wiadomości o firmie Co to jest frez końcowy?
Od XIX wieku proces ścierania materiałów określany jest mianem „frezowania”. Poprzez cięcie, uziemianie lub kruszenie materiałów powstaje szeroka gama produktów.

Dzisiaj proces frezowania jest całkowicie zautomatyzowany. Wyprodukowane noże obrotowe i wiertła są przymocowane do dużej frezarki i służą do usuwania materiału z danego przedmiotu obrabianego.

Ze względu na nieograniczony wybór różnych wierteł i końcówek frezujących, proces frezowania jest w stanie wyprodukować prawie wszystko, w tym części pistoletu, płytki drukowane, biżuterię i wiele innych. Dzięki zastosowaniu różnych technik i narzędzi frezarskich w dzisiejszym przemyśle frezarskim ustanowiono odrębne procesy frezarskie. Jednym z takich procesów jest frezowanie końcowe.

Frezowanie końcowe różni się przede wszystkim od innych procesów frezowania ze względu na rodzaj oprzyrządowania stosowanego do ścierania danego materiału. W przeciwieństwie do frezów i wierteł, frezy mają zęby tnące po bokach i na końcu młyna. Ponadto zastosowania frezowania dla frezu końcowego są wyjątkowe. Frezy końcowe są zwykle stosowane w aplikacjach wymagających frezowania profilowego, frezowania znaczników, frezowania kształtowego, frezowania czołowego i wgłębiania. W przypadku niekonwencjonalnych lub unikalnych zastosowań Xinpeng Tools specjalizuje się w projektowaniu niestandardowych frezów z węglików spiekanych.

Aby spełnić określone potrzeby aplikacji, frezy produkowane są z różnymi konstrukcjami, materiałami, średnicami, długościami, rowkami, powłokami ochronnymi itp. Popularne konstrukcje frezów obejmują:

Frezy Aluminiowe

Frezy Zgrubne
Wykańczające frezy
Frezy Kwadratowe
Ball NoseEnd Mills

Frezy narożne Promień końcowy
Frezy do zaokrąglania narożników

...


Wybór frezu końcowego nie jest prostym zadaniem. Każda firma musi rozważyć, który frez końcowy najlepiej pasuje do pożądanego zastosowania i zapewnia minimalne koszty produkcji.

Materiały narzędziowe - Drogie materiały wysokiej jakości dają bardziej trwałe narzędzia, które mogą pracować z większą prędkością. Najlepsze frezy wykonane są ze stali węglikowej. Xinpeng Tools produkuje szeroką gamę frezów z węglików spiekanych, aby zapewnić maszynistom wysoką wydajność.

Powłoki frezów - Powłoki ochronne pomagają wydłużyć żywotność narzędzia poprzez zmniejszenie zużycia. Większość powłok, takich jak azotek tytanu, pomaga chronić narzędzie, ale inne pomagają zwiększyć wydajność narzędzia. Na przykład narzędzia powlekane TiAIN zmniejszają lub eliminują potrzebę smarowania, ponieważ powłoka pomaga zapobiegać przywieraniu aluminium do narzędzia.

Narzędzia powlekane są początkowo droższe, ale na dłuższą metę mogą zaoszczędzić pieniądze ze względu na zwiększoną żywotność i wydajność.


Kąty helisy - Różne materiały wymagają różnych kątów helisy. Podczas frezowania metali twardych wymagane są małe kąty helisy. Natomiast wysokie kąty helisy są najlepsze w przypadku metali miękkich.

To tylko kilka kluczowych zmiennych, które są brane pod uwagę przy wyborze frezu końcowego. Narzędzia Xinpeng mogą pomóc Ci znaleźć idealny frez końcowy. Skontaktuj się z nami: ktcendmillcutter@163.com.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

czxptools@163.com
+8618115005888
86-18115005888
86-18115005888