Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : KING

Numer telefonu : 86-18115005888

WhatsApp : +8618115005888

Free call

Cztery główne czynniki, które powodują, że frezy działają inaczej: 1. Gatunki węglików i ich jakość

August 21, 2019

najnowsze wiadomości o firmie Cztery główne czynniki, które powodują, że frezy działają inaczej: 1. Gatunki węglików i ich jakość
Zacznijmy od materiału, z którego wykonane są frezy z węglików spiekanych. Podczas gdy producenci frezów końcowych często określają swoje frezy jako „węglik spiekany”, tak naprawdę dokładniej nazywani są „węglikiem spiekanym”. BTW, nie sądzę, że próbują przeciągnąć wełnę na czyjeś oczy, marketing po prostu nie może się oprzeć więcej przymiotników i można równie łatwo powiedzieć, że używają „solidnego” w odniesieniu do frezów, które nie używają wkładek.

Niemniej jednak materiał wcale nie jest litym metalem, ale matrycą złożoną z węglika wolframu (który sam jest wolframem i węglem w równych częściach) utrzymywanych razem ze spoiwem - zazwyczaj kobaltem. Ponadto może istnieć bardzo cienka powłoka młyna końcowego w celu dalszego zwiększenia wydajności. Więcej informacji o powłokach do frezów końcowych poniżej.

Jak można się spodziewać, poważnym cięciem jest węglik wolframu, a nie spoiwo. W związku z tym duża część jakości węglika jest funkcją ilości ziaren węglika wolframu w porównaniu z ilością spoiwa. Tani węglik ma o wiele więcej lepiszcza niż drogi, wysokiej jakości węglik. Może to wynikać z przygotowania materiału lub ze względu na wielkość ziarna.

Producenci używają określeń takich jak „sub mikron” i „mikrograin”, aby opisać lepsze gatunki. Gdy ziarna węglika wolframu stają się mniejsze, jest ich więcej w stosunku do spoiwa.

Wyobraź sobie pojemnik z łożyskami kulkowymi. Załóżmy, że napełniamy jeden pojemnik dużymi kulkami, a drugi pojemnik tej samej wielkości znacznie mniejszymi kulkami. Następnie przystępujemy do napełniania każdego pojemnika wodą, aż będzie pełny do góry. Który pojemnik może pomieścić więcej wody? Pojemnik z większymi kulkami ma więcej miejsca między kulkami na wodę, a zatem mieści więcej wody. Pomyśl o łożyskach kulkowych jak o ziarnach węglika wolframu, a o wodzie jako o spoiwie.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

czxptools@163.com
+8618115005888
86-18115005888
86-18115005888